כששוקלים להקים עסק

מסיבות שונות אתה שוקל לצאת לעצמאות ולהקים עסק משלך? האם זה כדאי לך? אם כן איזה עסק להקים? מה עוד צריך לשקול? אוף … איזה כאב ראש האם לפתוח עסק עצמאי?

דבר ראשון עליך לבדוק אם באמת מתאם ל להיות עצמאי. התחל בכך שתעלה כמה שיותר שאלות אותן היית שואל מישהו אחר שהיה מספר לך שהוא שוקל להיות עצמאי. לאחר שתעלה שאלות אלו על הכתב, שב עם עצמך וחשוב כיצד אתה עצמך תענה לשאלות הללו. מתשובותיך כבר תקבל מושג ראשוני אם אתה בכיוון הנכון. אתן כאן דגמה לשאלות שתוכל לשאול, אבל חשוב שתוסיף כמה שיותר.

האם להקים עסק עצמאי?

  • עד כמה אתה אוהב להחליט לבד החלטות?
  • כמה משמעת עצמית יש לך?
  • כמה סבלנות וסובלנות יש לך?

לאחר שתעבור את השלב הזה, אם אתה עדיין בדעה שהקמת עסק עצמאי כדאית לך, אתה צריך להחליט במה יעסוק העסק. לצורך כך תחילה עליך להכיר בכישוריך, יתרונותיך ומאידך גם בחסרונותיך ובקשיים שעומדים לפניך. העלה על הכתב את כל התכונות החיוביות והשליליות שלך, הן תכונות אופי והן תכונות גופניות. רשום את תחומי העניין והתחביבים שלך, רשום את תחומי היד שלך ואת רמתך בכל תחום. אחרי שכל הרשימות תהיינה ערוכות, בחר את התחום שבו הכי מושך אותך לעסוק, הגדר מה נדרש ממה שיעסוק בתחום ובדוק אם אתה עונה על הדרישות.

עכשיו עליך לברר אם פתיחת עסק בתחום שבחרת כדאית. לשם כך עליך לברר ראשית אם יש לתחום זה ביקוש, ואם אין מספיק מענה לביקוש.

בשלב הבא עליך למצוא תת תחום בתוך התחום שבחרת ולהתמקצע בו, תוך כדי כך עליך להבין איך בתת תחום זה אתה נותן מענה ייחודי שיקנה לך יתרון על מתחריך.

לאחר שביררת את כל הבירורים הללו עליך להתחיל לתכנן את העסק עצמו ולברר כמה כסף אתה צריך כדי לפתוח את העסק ואיזה ידע עליך להשלים. אם ביכולתך להשיג את אלה אז … בהצלחה!!!    הצלחה עסקיתהקמת עסק עצמאי

מודעות פרסומת

יש תגובה?

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s