איך לבצע צילום מסך?

פעמים רבות ברצוננו לתעד משהו שנמצא כרגע על מסך המחשב.כרגע אני מדברת על דבר סטטי. יש מספר דרכים לבצע פעולה זאת.

האפשרות שלא דורשת מאתנו להתקין שום דבר היא השימוש בכפתור צילום המסך במקלדת. זה הכפתור שעליו כתוב PrScn. במקרה זה, כשיש על המסך הדבר אותו ברצוננו לתעד, פשוט נלחץ על הכפתור והצילום מבוצע. כעת רק נותר לנו לשמור את קובץ התמונה שנוצר. לאופציה זאת חסרון משמעותי בולט, היא מאפשרת אך ורק צילום של המסך כולו, לא מאפשרת צילום של מקטעי מסך.

אם נרצה צילום חכם יותר נצטרך להשתמש בכלים. יתכן בהחלט שקיימים למטרה זאת כלים בתשלום, אבל אותם אני לא מכירה, פשוט כי הכלים החינמיים הם מצויינים וקשה לדמיין צורך שהם לא עונים עליו.

אם כל רצוננו הוא לצלם דף אינטרנט, נוכל להתקין בדפדפן שלנו תוסף מתאים וכשנרצה לבצע את התיעוד נקליק עליו. בתוסף בו אני משתמשת ניתן לבחור בין צילום רק של מה שנראה לעין או צילום של הדף כולו, כולל חלקיו שאינם על המסך כרגע.

כאן השתמשתי ב-webpage screenshot

אם נרצה יכולת צילום כללית, רק מתוך מה שנראה על המסך, אבל לאו דווקא של המסך כולו, נתקין במחשב עצמו תוכנת צילום מסך. יש תוכנות פשוטות יותר, מתאים למרבית השימושים, שמאפשרות רק קביעת מקטעים מלבניים, ויש מתוחכמות יותר (גם הן חינמיות) שמאפשרות ליצור מקטעים גם בצורות של מצולעים אחרים.


   

כאן השתמשתי ב-screenshot capture וב-duckcapture

מודעות פרסומת

יש תגובה?

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s