מה למעצבים ומה למפתחים?

קיים בלבול רציני בין מה שאמור לעשות מעצב אתרים למה שאמור לעשות בונה האתר. כאן ברצוני לפתור את הבלבול הזה.

השם "מעצב אתרים" הוא נכון ומצד שני גם הגורם המרכזי לבלבול השם הזה יוצר תחושה  שבעל מקצוע זה אמור להיות האחראי הראשי והעיקרי על מראה האתר. רבים גם נוטים ליפול בשבי השם זה ולטעות את הטעות המאוד ברורה הזאת האמת היא שאם עובדים לפי הגישה הזאת מקבלים לרוב אתר מאוד מאוד יפה, אבל גם לחלוטין בלתי יעיל. אם למשל ניתן למעצב ליצור את הרקע לאתר רק בתאום בינו לבין הלקוח, ראה המעצב את מיטב כישוריו הגרפיים. אבל במקרה כזה התוכן הכתוב והתמונות שנשלב באתר יבלעו, והמטרה העיקרית של האתר תלך לאיבוד.

אז מי אחראי על הרקע? מפתיע, אבל על זה, על העימוד של האתר ועל כל מה שזה דברים גדולים באתר אחראי מקים האתר, המתכנת שלו. אפשר כמובן להתייעץ במעצב ולהיעזר בו גם בנושאים אלה, אבל את העבודה צריך לעשות המתכנת. כי רק למתכנת הכלים והידע שמאפשרים לעשות זאת נכון ובקלות. אם נחזור לנושא הרקע, אפשר שהמתכנת יכתיב למעצב בדיוק מה ליצור וישתמש בזה כתמונת רקע, אפשר גם להוריד מהרשת רקעים בצורה חוקית (חינם או בתשלום) או שבכלל נתן לוותר על תמונת רקע ולקבוע צבע לרקע. המתכנת אפילו יכול, באמצעות תוכנות גרפיות פשוטות, ליצור בעצמו את תמונת הרקע.

מה כן מוטב שיעשה המעצב? כל מה שבאת רצו שיהיה באיכות גרפית גבוהה, והמתכנת ישתמש בזה כתמונה מוכנה מראש מתאים יותר שהמעצב יצור אותו. זה יכול להיות באנר הכותרת של האתר, אלה יכלים להיות כל מיני כפתורים שישולבו באתר, יכול להיות תמונות שנבחר לשלב באתר כמו שאיורים משולבים בספר. בחלט יש לעב הרה מה לעשות, הוא גם יכול לנצל את החוש האסתטי המפותח שלו ולייעץ לגבי שילובי הצבעים באתר.

אם תישמר חלוקת העבודה הנכונה, יש הרבה פחות חשש, למשל, מחוסר התאמה מסך מסוים או לדפדפן מסוים, וזאת בלי יותר מידי מאמץ ויותר מידי שימושים בפונקציות בחינה והתאמה.

מודעות פרסומת

יש תגובה?

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s